Kuchnie Monoblock

"…Bo nigdy wcześniej nie widział takiego czegoś. Gotowanie miał w sercu i nie było ważniejszej rzeczy. Zainspirowany dotykał, oglądał z bliska, analizował. I z sercem otwartym, z duchem mocnym, gotowy do działania krzyknął - to jest to!"
Czym są kuchnie monoblck? Jakie są ich główne cechy i zalety?

Higiena
Blaty w kuchniach typu monoblock wykonane są z jednego kawałka blachy. Pozwala to na utrzymanie urządzenia w czystości. W tradycyjnych ciągach grzewczych, gdzie urządzenia ustawiane są obok siebie oraz na podstawach, aby wyczyścić całość należałoby rozłożyć cały ciąg na pojedyncze urządzenia.
W przypadku monoblocków sytuacja ta nie ma miejsca. Wszystkie urządzenie są wspawane lub wbudowane, co daje gwarancję, że w przypadku kiedy np. coś wyleje się na blat, wystarczy przetrzeć kuchnię z góry. Nic nie trafi do jej środka.

Ergonomia
Jednolite blaty dają dużą swobodę podczas pracy. W tradycyjnych kuchniach występują łączenia, ranty, przetłoczenia itp., które powodują, że garnki muszą być odkładane w konkretne miejsca (na elementy neutralne). W kuchniach typu monoblock wykorzystujemy każdy centymetr kwadratowy wyspy – również miejsca, gdzie w tradycyjnych kuchniach występują np. kominy.

Dopasowanie
Kuchnie wykonywane są na wymiar. Minimalna głębokość urządzenia wynosi 800 mm. Podczas układania tradycyjnych kuchni modularnych zakładając, że najbardziej popularna ma 700 mm głębokości – wyspa złożona z dwóch modułów obróconych do siebie plecami ma 1400 mm. A co w przypadku, kiedy pomieszczenie pozwoli na wyspę o głębokości 1200 lub 1100 mm? W przypadku kuchni monoblock nie ma to znaczenia. Możemy wykonać każdy wymiar wyspy zarówno na długość jak i szerokość. Wszystkie szafki dopasowywane są do potrzeb kucharza. Szuflady, szafki z drzwiami uchylnymi lub suwanymi, półki otwarte. Wszystkie te formy zabudowy wykonywane są indywidualnie.

Elastyczność
Każda Retorta projektowana jest wraz z osobą, która będzie na niej pracować. Pełna gama urządzeń gazowych, elektrycznych oraz indukcyjnych takich jak kuchnie, płyty grillowe, frytownice, warniki, płyty typu solid top, planche, woki, patelnie oraz wiele innych pozwala na zoptymalizowanie całego urządzenia i dopasowanie go do potrzeb i stylu pracy kucharza. Urządzenia mogą być wbudowywane niesymetrycznie. W przypadku tradycyjnych ciągów grzewczych, jeżeli płyta grillowa lub kuchnia indukcyjna ustawione są po jednej stronie wyspy, osoba pracująca z drugiej strony nie może z nich korzystać. W przypadku kuchni monoblock, grill może być ustawiony w taki sposób, aby można było z niego korzystać z dwóch stron.

Estetyka
Jest to ostatnia, lecz nie najmniej istotna cecha. Kuchnie Retorta wykonujemy w kilku standardach – gastro, classic, modern oraz home. Każdą linię cechują odmienne elementy, które pozwalają na dopasowanie urządzenia zarówno do gustów inwestorów, ale również pomieszczeń, w których będą się znajdować. Kuchnie mogą być wykonane w stali nierdzewnej, malowane proszkowo, kamieniu oraz drewnie.

Wykończenie
Do kuchni Retorta zapewniamy pełną gamę dodatkowych akcesoriów, urządzeń uzupełniających oraz elementów wykończenia. Kontakty umieszczone w wygodnych do pracy miejscach, nadstawki, salamandry, szuflady grzewcze, stoły chłodnicze, relingi. Wszystkie te elementy ustalamy podczas budowy urządzenia.